Sort by

Joshua Arispe has logged 29 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Landscape in the Mist

Landscape in the Mist

1988
×
★★★½
Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★
Edit this entry  
17
Waiting

Waiting

2020
×
Edit this entry  
16
The Blazing World

The Blazing World

2018
×
Edit this entry  
15
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Binge

Binge

2018
×
Edit this entry  
14
Superior

Superior

2015
×
Edit this entry  
13
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
25th Anniversary Studio Ghibli Concert

25th Anniversary Studio Ghibli Concert

2008
×
Edit this entry  
11
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nine Queens

Nine Queens

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★½
Edit this entry  
08
Gamemaster

Gamemaster

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hive

Hive

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Land

Land

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★
Read the review Edit this entry