• Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

    ★★★

  • LEGO Star Wars Summer Vacation

    ★★

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Honor Society

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Princess

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Don't Make Me Go

    ★★★

  • Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

    ★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★

  • James Corden's Top Gun Training with Tom Cruise

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Men

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Conversations with Friends

    ★★★★

  • Senior Year

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★½

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★★

  • RRR

    ★★★

  • Moonshot

    ★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Rescued by Ruby

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • How Did We Get Here?

    ★★★½

  • Studio 666

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Heart Shot

    ★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • The In Between

  • Tall Girl 2

    ½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Brian and Charles

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★