Warren has logged 166 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Edit this entry  
25
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Like Mike

Like Mike

2002
×
★★½
Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Project X

Project X

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Same Time, Next Christmas

Same Time, Next Christmas

2019
×
Edit this entry  
05
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
14
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Daredevil

Daredevil

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry