• The 355

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • American Underdog

    ★★½

  • A Journal for Jordan

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • The Protégé

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Cliff Walkers

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★½

  • Boss Level

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

  • Outside the Wire

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½