• The Holdovers

    The Holdovers

    ★★★★½

    i think i found a new christmas movie favourite <3 this movie is the warmest thing to come out of 2023 for the winter

  • Black Mirror: Demon 79

    Black Mirror: Demon 79

    ★★½

    girls, why fight your demons when you can fuck em

  • Blue Valentine

    Blue Valentine

    ★★★★★

    and if i broke your heart last night, it’s because i love you most of all.”

  • Smile

    Smile

    ★★

    this is a feminist movie targeted at men who tell you you should smile more

  • Oppenheimer

    Oppenheimer

    ★★★★½

    “prometheus stole fire from the gods and gave it to man. for this he was chained to a rock and tortured for eternity.”

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

    me whispering to my sister grace is so fucking hot every 5 mins

  • BEEF

    BEEF

    ★★★★

    this beef is well done

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

    hobie if you read this im free on Thursday night and would like to hang out. Pls respond to this and then hang out with me on Thursday night when I’m free to talk about capitalism and stuff <3

  • Beau Is Afraid

    Beau Is Afraid

    ★★★

    only ari aster would have the balls to pull the biggest deez nuts joke known to mankind

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

    you bring animals into the picture and you best believe i’m gonna bawl my eyes off

  • Evil Dead Rise

    Evil Dead Rise

    ★★★

    this one dedicated to all my titty-sucking parasites!

  • Cocaine Bear

    Cocaine Bear

    ★★

    if you ever see me fighting in the forest with a grizzly bear, HELP THE BEAR!!