Sort by

wanizlyn has logged 131 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Roh

Roh

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Night Shifts

Night Shifts

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hometown Cha-Cha-Cha

Hometown Cha-Cha-Cha

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★
Edit this entry  
10
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★½
Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★½
Edit this entry  
04
Maid

Maid

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★½
Edit this entry  
14
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prey

Prey

2021
×
Edit this entry  
12
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry