• Murder on the Orient Express

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • The Seen and Unseen

    ★★★★

  • Tangerine

    ★★★

  • Mom and Dad

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

  • Downsizing

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • The Square

    ★★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★½

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

    ★★★★

  • Golden Exits

    ★★

  • Garden Party

    ★★★½

  • The Post

    ★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Stronger

    ★★½

  • Dracula

    ★★★