gab has logged 142 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

×
Read the review Edit this entry  
04
Shelter

Shelter

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
14
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Juno

Juno

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry