• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Secret Diary of an Exchange Student

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★★★

  • Initiation

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nun

    ★★

  • The First Purge

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Truth or Dare

    ½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • God's Own Country

    ½

  • Get Out

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Bad Moms

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★½

  • The Final Girls

    ★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★

  • The Witch

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½