sela has logged 23 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Double

The Double

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry