Sort by
  • The Invisible Man

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • The Lion King

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Shazam!

    ★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • A Madea Family Funeral

    ½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

  • Doctor Who: Resolution

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Stan & Ollie

    ★★½

  • Twisted Pair

    ★★★★★

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Night School

  • Overlord

    ★★

  • Maniac

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★½

  • Green Book

  • Slice

  • High Life

    ★★★★