• The North Water

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Making The Leftovers

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Naruto Shippuden the Movie: The Will of Fire

    ★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Million Dollar Baby

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • The Green Mile

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • Lost Highway

    ★★★★½

  • Se7en

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Amadeus

    ★★★★★

  • Scarface

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★½

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★½

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★★★

  • Persona

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★★

  • Casablanca

    ★★★★★