Walt has logged 46 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★½
Edit this entry  
03
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hoodwinked Too! Hood VS. Evil

Hoodwinked Too! Hood VS. Evil

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
MFKZ

MFKZ

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Curious George

Curious George

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Help! I'm a Fish

Help! I'm a Fish

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hop

Hop

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Robots

Robots

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry