Waldo has logged 45 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
One False Move

One False Move

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Criminal Activities

Criminal Activities

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Lies

Fantastic Lies

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Texas, Adios

Texas, Adios

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forever

Forever

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Crush

The Crush

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Pacific Heights

Pacific Heights

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bleed

Bleed

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Excess Flesh

Excess Flesh

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mikey

Mikey

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wave

The Wave

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Peace Officer

Peace Officer

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Child 44

Child 44

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Earthquake

Earthquake

1974
×
Read the review Edit this entry  
20
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Estranged

Estranged

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Corpse of Anna Fritz

The Corpse of Anna Fritz

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Copkiller

Copkiller

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Savage Grace

Savage Grace

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ballet Of Blood

Ballet Of Blood

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Real Miyagi

The Real Miyagi

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Camino

Camino

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bright Angel

Bright Angel

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grandpa's Psycho

Grandpa's Psycho

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ava's Possessions

Ava's Possessions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kill or Be Killed

Kill or Be Killed

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Triumph’s Election Special 2016

Triumph’s Election Special 2016

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mystery Road

Mystery Road

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nothing in Common

Nothing in Common

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
When Animals Dream

When Animals Dream

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Judge

The Judge

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Riddle Room

Riddle Room

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
8 Million Ways to Die

8 Million Ways to Die

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry