Sort by

Eric has logged 70 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★½
Edit this entry  
26
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Afternoon Class

Afternoon Class

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
01
(OO)

(OO)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
David

David

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
House

House

1977
×
★★★½
Edit this entry  
25
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Der Fuehrer's Face

Der Fuehrer's Face

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
Edit this entry  
22
Series 7: The Contenders

Series 7: The Contenders

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★
Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Edit this entry  
25
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry