Sort by

Eric has logged 141 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Marvel Rising: Secret Warriors

Marvel Rising: Secret Warriors

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mikey

Mikey

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tread

Tread

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
LaZercism

LaZercism

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Head Count

Head Count

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
There Are Monsters

There Are Monsters

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Lore

Lore

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Runaway

Runaway

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Good Lord Bird

The Good Lord Bird

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
How High

How High

2001
×
★★
Edit this entry  
09
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Edit this entry  
04
Americans

Americans

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
01
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Slaughterbots

Slaughterbots

2017
×
★½
Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Antebellum

Antebellum

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★★★
Edit this entry