Sort by

Eric has logged 132 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wind

Wind

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lava

Lava

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Float

Float

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Portals

Portals

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monster Party

Monster Party

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
'E'

'E'

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Short Vision

A Short Vision

1956
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Little Whirlwind

The Little Whirlwind

1941
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Wise Little Hen

The Wise Little Hen

1934
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Purl

Purl

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hiroshima Nagasaki August, 1945

Hiroshima Nagasaki August, 1945

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Darlin'

Darlin'

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Float

Float

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evaded

Evaded

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Woman

The Woman

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Happiness

Happiness

2017
×
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
My Happy End

My Happy End

2008
×
★★
Edit this entry  
26
Hand Fart

Hand Fart

2016
×
★★★½
Edit this entry