Sort by

Eric has logged 39 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monsters: Dark Continent

Monsters: Dark Continent

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Abattoir

Abattoir

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Papers, Please: The Short Film

Papers, Please: The Short Film

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Square

The Square

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
White Dog

White Dog

1982
×
★★★★
Edit this entry  
22
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Abacus: Small Enough to Jail

Abacus: Small Enough to Jail

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Soft for Digging

Soft for Digging

2001
×
Edit this entry  
19
The Other Side of the Door

The Other Side of the Door

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Keep Watching

Keep Watching

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Separation

A Separation

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Incendies

Incendies

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
A Deadly Adoption

A Deadly Adoption

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
The Kid

The Kid

1921
×
★★★
Edit this entry  
06
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clown

Clown

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Man Vs.

Man Vs.

2015
×
★½
Read the review Edit this entry