Sort by

Eric has logged 163 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Bodied

Bodied

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Tenacious D in Post-Apocalypto

Tenacious D in Post-Apocalypto

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Terrified

Terrified

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Flight of the Conchords: Live in London

Flight of the Conchords: Live in London

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Henry Rollins: Keep Talking, Pal.

Henry Rollins: Keep Talking, Pal.

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Caroline

Caroline

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★½
Edit this entry  
10
Calibre

Calibre

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Adventures of Ronald McDonald: McTreasure Island

The Adventures of Ronald McDonald: McTreasure Island

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
The Phone Call

The Phone Call

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Resolution

Resolution

2012
×
★★★½
Edit this entry