Sort by

Eric has logged 120 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rampart

Rampart

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Bothersome Man

The Bothersome Man

2006
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Spy

Spy

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Edit this entry  
24
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Do I Sound Gay?

Do I Sound Gay?

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Dope

Dope

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Nasty Baby

Nasty Baby

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
19
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★★
Edit this entry  
19
Duel

Duel

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
½
Read prior review Edit this entry  
16
Circle

Circle

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Always Watching: A Marble Hornets Story

Always Watching: A Marble Hornets Story

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Cooties

Cooties

2014
×
★★½
Edit this entry