Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Wolfen

Wolfen

1981
×
★★★½
Edit this entry  
03
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Man with Two Brains

The Man with Two Brains

1983
×
★★★½
Edit this entry  
02
Comet

Comet

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Buddy Holly Story

The Buddy Holly Story

1978
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★½
Edit this entry  
30
Blonde

Blonde

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Powaqqatsi

Powaqqatsi

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★
Edit this entry  
27
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Juice

Juice

1992
×
★★★
Edit this entry  
24
The Cutting Edge

The Cutting Edge

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Henry V

Henry V

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★½
Edit this entry  
21
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
The First Great Train Robbery

The First Great Train Robbery

1978
×
★★★½
Edit this entry  
19
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
2 or 3 Things I Know About Her

2 or 3 Things I Know About Her

1967
×
★★★
Edit this entry  
16
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gunfight at High Noon

Gunfight at High Noon

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One False Move

One False Move

1992
×
★★★½
Edit this entry  
14
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Nights and Weekends

Nights and Weekends

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★½
Edit this entry  
13
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Gabbeh

Gabbeh

1996
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mr. Mom

Mr. Mom

1983
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Hard Way

The Hard Way

1991
×
★★½
Edit this entry  
09
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★½
Edit this entry  
09
Beast

Beast

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

1987
×
★★★
Edit this entry