Sort by
  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • A Week Away

    ★★½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Death to 2020

    ★★★

  • A California Christmas

  • The Prom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★½

  • Operation Christmas Drop

    ½

  • Canvas

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Baby Done

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Spelling the Dream

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cheer

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Little Women

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Holiday in the Wild

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • The Lion King

  • Straight Up

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Yesterday

  • Circus of Books

  • Gentleman Jack

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★

  • Shazam!

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★