• The Card Counter

    ★★★

  • The Chair

  • The Green Knight

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Boys from County Hell

    ★★½

  • Anything for Jackson

    ★★★

  • Mayor

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Good Vibes at the Iowa State Fair

  • My Spy

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Sator

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Avengement

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Apollo 11: First Steps Edition

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★

  • Us

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • Paddleton

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★½

  • The Vast of Night

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

  • The Head Hunter

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Stewart Lee: Content Provider

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Tag

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Behind the Curve

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Slave to the Grind

  • Bao

  • Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

    ★★½