Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
★★★½
Edit this entry  
14
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
Edit this entry  
13
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★½
Edit this entry  
12
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★
Edit this entry  
06
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Edit this entry  
04
X2

X2

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
Jerry Before Seinfeld

Jerry Before Seinfeld

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jerry Seinfeld: I'm Telling You for the Last Time

Jerry Seinfeld: I'm Telling You for the Last Time

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
28
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★★
Edit this entry  
28
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Judge

The Judge

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
25
In Good Hands

In Good Hands

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★
Edit this entry  
21
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★★
Edit this entry