• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Des

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Attack on Titan: Chronicle

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ½

  • Unbelievable

  • Joker

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • When They See Us

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • One Piece Episode of East Blue

    ★★★½

  • Dunkirk

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Day Naruto Became Hokage

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • 11.22.63

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Ant-Man

    ½

  • Inside Out

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★½

  • Boruto: Naruto the Movie

    ★★★★★

  • Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

    ★★★

  • The Last: Naruto the Movie

    ★★★★½

  • Big Hero 6

  • Fury

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★★½

  • Enemy

    ★★

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Man of Steel

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • Dragon Ball Z: Battle of Gods

    ★★★

  • Naruto Shippuden the Movie: Road to Ninja

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★½

  • Thor

    ★★★