• Space Jam: A New Legacy

  • Midsommar

    ★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Nick and Norah's Infinite Playlist

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Casino

    ★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★

  • True Romance

    ★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

  • The Brave Little Toaster

  • The Color of Money

    ★★

  • Whiskey Mountain

    ★★

  • Network

    ★★★★

  • The Outlaw Josey Wales

    ★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★

  • Paper Moon

    ★★★★★

  • The Graduate

    ★★★★

  • The Hustler

    ★★★

  • Rear Window

    ★★★

  • The Amazing Mr. X

    ★★★★

  • The Stranger

    ★★★★