Sort by

Wajih has logged 29 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pixie

Pixie

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tarantella

Tarantella

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry