Sort by

Wajih has logged 383 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fan

The Fan

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
National Champions

National Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Identity

Identity

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bruised

Bruised

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rounders

Rounders

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry