Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Outlaws

The Outlaws

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Your Eyes Tell

Your Eyes Tell

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Short Story

A Short Story

2022
×
Edit this entry  
20
Alkhallat+

Alkhallat+

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pepsi, Where's My Jet?

Pepsi, Where's My Jet?

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Heart Attack

Heart Attack

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Miss Lonely

Miss Lonely

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Cloud in Her Room

The Cloud in Her Room

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Fool

The Fool

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Banishment

The Banishment

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Crush

The Crush

1993
×
Edit this entry  
07
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
Songs from the Second Floor

Songs from the Second Floor

2000
×
★★
Edit this entry  
17
Kingmaker

Kingmaker

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Pawn

Pawn

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Memories

Memories

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
My Love, Don't Cross That River

My Love, Don't Cross That River

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★★★
Edit this entry  
29
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Beta Test

Beta Test

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Haru

Haru

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Room

The Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Lie

The Lie

2018
×
Edit this entry  
17
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Happy End

Happy End

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cherry Blossoms

Cherry Blossoms

2008
×
★★★★
Edit this entry  
31
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★★
Edit this entry