Sort by

ikra has logged 59 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
Read the review Edit this entry  
02
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Never Dies

Love Never Dies

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Escape Room

Escape Room

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Devs

Devs

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry