Sort by

Vurk has logged 161 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Gallows

The Gallows

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
J.D.'s Revenge

J.D.'s Revenge

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Patrick

Patrick

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Pool

The Pool

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Piranha

Piranha

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Infernal Cauldron

The Infernal Cauldron

1903
×
Edit this entry  
03
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Skull

The Skull

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Evil of Frankenstein

The Evil of Frankenstein

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Son of Dracula

Son of Dracula

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry