• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Monos

    ★★★

  • The Farewell

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★

  • Border

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • 13th

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • The Invisible Guest

    ★★★★