Vulcan has logged 564 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Wish

The Wish

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
asdfmovie5

asdfmovie5

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
asdfmovie4

asdfmovie4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
asdfmovie3

asdfmovie3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
asdfmovie2

asdfmovie2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
asdfmovie

asdfmovie

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
asdfmovie6

asdfmovie6

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★
Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
How to Fish

How to Fish

1942
×
★★½
Edit this entry  
21
Wind

Wind

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Loop

Loop

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Out

Out

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Goddess of Spring

The Goddess of Spring

1934
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Big Bad Wolf

The Big Bad Wolf

1934
×
★★★½
Edit this entry  
20
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Annabelle Serpentine Dance

Annabelle Serpentine Dance

1895
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Sprinkler Sprinkled

The Sprinkler Sprinkled

1895
×
★★
Edit this entry  
20
The Execution of Mary, Queen of Scots

The Execution of Mary, Queen of Scots

1895
×
★★½
Edit this entry  
20
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
★★★
Edit this entry  
20
Act of Being Polite

Act of Being Polite

1980
×
★★★½
Edit this entry  
20
Act Of Being Polite

Act Of Being Polite

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
1/57: Experiment with Synthetic Sound (Test)

1/57: Experiment with Synthetic Sound (Test)

1957
×
★★
Edit this entry  
20
Persian Series #2

Persian Series #2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Persian Series #1

Persian Series #1

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
Rage Net

Rage Net

1988
×
★★★½
Edit this entry  
20
Night Music

Night Music

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
★★★
Edit this entry  
20
Something Good - Negro Kiss

Something Good - Negro Kiss

1898
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Kiss

The Kiss

1896
×
★★★
Edit this entry  
20
Short Subject

Short Subject

1967
×
Edit this entry  
20
The Four Troublesome Heads

The Four Troublesome Heads

1898
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Edit this entry  
19
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nutcracker: The Untold Story

The Nutcracker: The Untold Story

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Edit this entry