• Amadeus

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • Life Is Beautiful

    ★★★★★

  • Bonnie and Clyde

    ★½

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Cinema Paradiso

    ★★★★★

  • L'Eclisse

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ½