Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Scream VI

    ★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★★

  • Goodnight Mommy

    ★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Whale

    ★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • I Came By

    ★★

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★

  • Close

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Metal Lords

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Weekend Away

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Moonfall

    ½

  • Pokémon: The Arceus Chronicles

    ★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ½

  • Silent Night

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Andre Matos - Maestro of Rock

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Aftermath

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Blood Red Sky

  • Old

    ★★½

  • Vortex

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★