Sort by

Viktor has logged 34 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Fences

Fences

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fracture

Fracture

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Margaret

Margaret

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frank

Frank

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry