Sort by
  • Avatar: The Way of Water

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Blonde

    ½

  • White Noise

    ★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ½

  • Nope

    ★★★

  • Elvis

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

  • EO

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★★

  • Morbius

    ½

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Death on the Nile

    ½

  • The Battle at Lake Changjin: Water Gate Bridge

    ★★★★

  • Jackass Forever

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Memoria

  • Eternals

    ½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Mad God

    ★★★★

  • Zeros and Ones

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • France

    ★★★★½

  • In Front of Your Face

  • Red Rocket

  • A Hero

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • In the Heights

    ½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½