Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
06
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Regression

Regression

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
Edit this entry  
30
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
15
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Attack on Titan: Chronicle

Attack on Titan: Chronicle

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
Gayniggers from Outer Space

Gayniggers from Outer Space

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
JoJo's Bizarre Adventure: Phantom Blood

JoJo's Bizarre Adventure: Phantom Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Blackhat

Blackhat

2015
×
Edit this entry  
19
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★
Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★
Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Babel

Babel

2006
×
Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Edit this entry  
12
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
12
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★
Edit this entry