• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ½

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • DC Showcase: Blue Beetle

    ★★★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★

  • Black Widow

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ½

  • Loki

    ★★★½

  • F9

    ★★★★★

  • Cruella

  • Army of the Dead

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Mank

    ★★½

  • Nomadland

    ★★

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★½

  • Rogue

  • Attack on Titan: Chronicle

  • Bloodshot

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ½

  • DC Showcase: Death

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Беги!

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Vinland Saga

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★★

  • Escape Room

    ½

  • Aquaman

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★

  • Climax

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½