Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★
Edit this entry  
13
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Edit this entry  
24
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Top Gun

Top Gun

1986
×
Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★½
Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry