• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

  • Love, Simon

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • It Follows

  • Frances Ha

    ★★★★★

  • Submarine

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

  • (500) Days of Summer

  • Fish Tank

    ★★½

  • Juno

    ★★★★★

  • Superbad

  • The Notebook

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • The Royal Tenenbaums

  • The Virgin Suicides

    ★★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • Apollo 13

    ★★★

  • Top Gun