Sort by

marcos has logged 34 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eggshells

Eggshells

1969
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
All the Vermeers in New York

All the Vermeers in New York

1990
×
★★★
Edit this entry  
15
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★½
Edit this entry  
14
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★
Edit this entry  
13
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
P2

P2

2007
×
★★½
Edit this entry  
11
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★½
Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★½
Edit this entry  
08
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★
Edit this entry  
08
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★½
Edit this entry  
06
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
★½
Edit this entry  
04
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★½
Edit this entry  
04
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★
Edit this entry