Sort by

marcos has logged 117 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★½
Edit this entry  
31
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Edit this entry  
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
Edit this entry  
31
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★½
Edit this entry  
30
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Edit this entry  
30
Teeth

Teeth

2007
×
★★
Edit this entry  
30
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★½
Edit this entry  
29
Eden

Eden

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Edit this entry  
29
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Showbiz Kids

Showbiz Kids

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★
Edit this entry  
28
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★
Edit this entry  
27
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Edit this entry  
27
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Siberia

Siberia

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hancock

Hancock

2008
×
★★
Edit this entry  
26
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★½
Edit this entry  
26
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
Edit this entry  
26
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Edit this entry  
26
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
Edit this entry  
25
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★½
Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★½
Edit this entry  
24
Walk on the Wild Side

Walk on the Wild Side

1962
×
★★½
Edit this entry  
23
I See You

I See You

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★
Edit this entry  
23
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
Gloria

Gloria

1980
×
★★★
Edit this entry  
23
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★
Edit this entry  
22
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★
Edit this entry  
22
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Who's That Girl

Who's That Girl

1987
×
★★
Edit this entry  
21
The Image Book

The Image Book

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Love

Love

2015
×
★½
Edit this entry  
21
The Scarlet Letter

The Scarlet Letter

1926
×
★★½
Edit this entry