Sort by

marcos has logged 91 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
Edit this entry  
31
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Edit this entry  
27
Magic

Magic

1978
×
★½
Edit this entry  
26
A Talking Pony!?!

A Talking Pony!?!

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★
Edit this entry  
22
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Edit this entry  
21
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Edit this entry  
20
So Undercover

So Undercover

2012
×
★½
Edit this entry  
20
Crossroads

Crossroads

2002
×
★½
Edit this entry  
19
Holiday

Holiday

2018
×
★★
Edit this entry  
18
School Spirits

School Spirits

2017
×
½
Edit this entry  
18
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Edit this entry  
17
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
Edit this entry  
15
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
Edit this entry  
15
La Belle Noiseuse

La Belle Noiseuse

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bonjour Tristesse

Bonjour Tristesse

1958
×
★★½
Edit this entry  
15
The Crush

The Crush

1993
×
Edit this entry  
14
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★
Edit this entry  
14
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★½
Edit this entry  
14
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★
Edit this entry  
13
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★½
Edit this entry  
13
Bad Night

Bad Night

2015
×
Edit this entry  
13
Expelled

Expelled

2014
×
½
Edit this entry  
12
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★
Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
Edit this entry  
11
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
★★★★
Edit this entry  
11
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Liv & Ingmar

Liv & Ingmar

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Face to Face

Face to Face

1976
×
★★★½
Edit this entry  
10
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Cruising

Cruising

1980
×
★★
Edit this entry  
09
Chloe

Chloe

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
In Cold Blood

In Cold Blood

1967
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★½
Edit this entry  
09
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★½
Edit this entry  
08
The Artist

The Artist

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
Edit this entry