Sort by

marcos has logged 32 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Sunset

Sunset

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Little

Little

2019
×
★★
Edit this entry  
27
After

After

2019
×
Edit this entry  
26
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Edit this entry  
22
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★
Edit this entry  
15
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
My Week With Marilyn

My Week With Marilyn

2011
×
★★
Edit this entry  
09
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Edit this entry  
06
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★½
Edit this entry  
05
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry