Sort by

Louna has logged 491 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Awake

Awake

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Two

Two

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Family Values Tour '98

Family Values Tour '98

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dracula Sucks

Dracula Sucks

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Oz Witch Project

The Oz Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
I Like to Watch

I Like to Watch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wicked

Wicked

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Polyester

Polyester

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saturday the 14th

Saturday the 14th

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Graduation Day

Graduation Day

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry