Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lulli

Lulli

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Confessions of an Invisible Girl

Confessions of an Invisible Girl

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
½
Edit this entry  
27
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Name

My Name

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cracks

Cracks

1975
×
★★★
Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry