Sort by
  • Five Nights at Freddy's

    ★★½

  • Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

    ★★★½

  • Totally Killer

    ★★★★★

  • When Evil Lurks

    ★★★½

  • Cobweb

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • There's Something Wrong with the Children

    ★★

  • The Big 4

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • Day Shift

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Glorious

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Vengeance

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★★

  • Men

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Deadstream

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

  • The Outfit

    ★★★★

  • The Outwaters

    ★★★★

  • Piggy

  • Watcher

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Nightmare Alley

  • Antlers

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Hellbender

  • Mad God

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Willy's Wonderland

  • The Cursed

    ★★½

  • The Sadness

    ★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Kandisha

    ★★★

  • Soul

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Come True

    ★★★½

  • The Block Island Sound

  • Peninsula

  • #Alive

  • Becky

    ★★★★

  • Sputnik

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

  • Gretel & Hansel

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Relic

  • Star Wars: The Rise of Skywalker