Sort by
  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Adventures Italian Style

    ★★★★½

  • Barbie: Princess Adventure

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Life in A Day

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Quarantine Relationship

    ½

  • Deep Blue Sea 3

  • Go Back

    ★★★★½

  • Ava

    ★★★½

  • Survive the Night

  • The Lost Husband

    ★★★½

  • Belgravia

  • Ouija Shark

    ½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • Thappad

    ★★★½

  • Days

    ★★½

  • Amityville Island

    ½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Matching Hearts

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Lamp Life

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Tahara

    ★★★

  • Zola

  • A Fall from Grace

    ★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Happy Old Year

    ★★★★½

  • A Christmas Carol

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Christmas at Dollywood

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • A Christmas Princess

    ★★

  • Christmas Belles

    ½

  • Write Before Christmas

    ★★★½

  • Me Faire Plaisir

    ★★★★

  • Let It Snow

  • Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Holiday in the Wild

    ★½

  • To Be of Service

    ★★★½

  • Tender

    ★★★★

  • The Fall

    ★½

  • Fish & Men

    ★½

  • Over the Moon in Love

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • College Behind Bars

    ★★★½

  • The Della Morte Sisters

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • K-12

    ★★★★

  • Arab Blues

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★½

  • Ema

    ★★★★★

  • The Informer

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Falling Inn Love

    ★★★½

  • Aurora Teagarden Mysteries: A Very Foul Play

  • Body Swap

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Aurora Teagarden Mysteries: A Game of Cat and Mouse

  • Love and Sunshine

    ★★★

  • Capsized: Blood in the Water

    ★★★

  • Rome in Love

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • Moonless Dawn

    ★★★★½