olivia has logged 35 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Newsies

Newsies

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Greta

Greta

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
River Runs Red

River Runs Red

2018
×
Edit this entry  
24
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
23
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House Shark

House Shark

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Noises Off...

Noises Off...

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
The Starving Games

The Starving Games

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
House

House

1977
×
Read the review Edit this entry  
19
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★½
Edit this entry  
16
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Barefoot Gen

Barefoot Gen

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freedom Riders

Freedom Riders

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Meet the Browns

Meet the Browns

2008
×
★★
Edit this entry  
07
I Love You Again

I Love You Again

1940
×
★★★★
Edit this entry  
06
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Madea's Family Reunion

Madea's Family Reunion

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Perfect Catch

The Perfect Catch

2017
×
★½
Edit this entry  
02
Trailer Park Shark

Trailer Park Shark

2017
×
½
Read the review Edit this entry